nprcz-logotyp-podstawowy-rgb (005).jpg

,,Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 ‘’

Informujemy , że Szkoła Podstawowa nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach otrzymała dotację w wysokości 12 000 zł na zakup książek będących nowościami wydawniczymi oraz na zakup nowych elementów wyposażenia do biblioteki szkolnej w ramach Priorytetu 3 ,, Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2,0 w latach 2021-2025”

Rok 2022 jest 180-tą rocznicą urodzin wielkiej polskiej poetki, jednej z największych pisarek literatury polskiej. Z tej okazji biblioteka szkolna przygotowała wystawę poświęconą twórczości autorki. W ekspozycji zostały zaprezentowane wybrane utwory Marii Konopnickiej.

konop.jpg

Tydzień Bibliotek Szkolnych

W ramach Tygodnia bibliotek szkolnych i Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 został zorganizowany konkurs literacki i plastyczny dla uczniów klas czwartych i piątych. Celem konkursu była promocja czytelnictwa i rozwijanie zainteresowań czytelniczych. Osoby wyróżnione otrzymały dyplomy i nagrody.

Przedszkolaki Poznają Świat Bajek

Członkowie Szkolnego Koła Bibliotecznego w czerwcu odwiedziły grupy przedszkolne i czytały dzieciom znane i lubiane bajki .Przedszkolaki uczyły się aktywnie słuchać, poznawały bohaterów. Dzięki tym spotkaniom rozwijały swoją wyobraźnię i aktywność poznawczą.

Nowy księgozbiór w naszej bibliotece

Biblioteka naszej szkoły wzbogaciła swój księgozbiór dzięki dofinansowaniu w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 Priorytet 3. Zakupiono ponad pięćset książek w formacie tradycyjnej i elektronicznej. Są to nowości wydawnicze, lektury szkolne obowiązkowe i uzupełniające. Mamy nadzieję ,że każdy z czytelników znajdzie coś dla siebie.

Konkurs dla klas VI i VII "Ułóż wiersz z tytułów książek" 24.05

Z okazji Dnia Bibliotek i Bibliotekarzy oraz w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 biblioteka szkolna zorganizowała konkurs dla klas 6 i 7 pt. "Ułóż wiersz z tytułów książek". Uczniowie mogli sprawdzić swoje zdolności poetyckie układając tak książki ze szkolnej biblioteki lub z domowych biblioteczek, aby powstał wiersz.

Tydzień Bibliotek i Bibliotekarzy 11.05

W tygodniu bibliotek i bibliotekarzy oraz w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa w dniu 11 maja odbyła się lekcja biblioteczna w klasie Ia  pod tytułem "Nasza biblioteka". Uczniowie zapoznali się z rodzajem książek znajdujących się w bibliotece szkolnej, przypomnieli sobie jakie zasady i regulamin obowiązuje w bibliotece. Następnie dzieci wspólnie czytały fragmenty wybranych przez siebie książek.

Spotkanie autorskie 26.04

Uczniowie klasy Vb, Vc i VIIc uczestniczyli 26.04.2022 roku w spotkaniu autorskim w Bibliotece Miejskiej z Mateuszem Świstakiem pt. ,,Mity i baśnie Słowian". Nudy nie było, za to była duża dawka humoru. Autor zachęca do czytania książek poprzez opowiadanie, taniec, skoki, dziwne miny, podrzucanie butelki. Było bardzo wesoło.

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich jest to coroczne święto organizowane przez UNESCO, które na na celu promocję czytelnictwa, edytorstwa i ochronę praw autorskich. W tym dniu w naszej szkole zostało zorganizowane przedstawienie dla klas 3 pt. ,,Przygoda w bibliotece''  przygotowane przez uczniów z Koła Bibliotecznego. Następnie uczniowie obejrzeli prezentację pt. ,,Jak powstaje książka. Ciekawostki''.

Spotkanie autorskie 23.04

23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. W dniu 25 kwietnia przedszkolaki oraz uczniowie klas: Ia i Ib zostali zaproszeni do Biblioteki Miejskiej na spotkanie autorskie z Anielą Cholewińską-Szkolik. Uczestnicy poznali przygody Poli oraz Misi. Dzieci miały okazję wcielić się w weterzynarzy i udzielili pomocy medycznej żyrafie i dzikowi - świetnie poradziły sobie z tym trudnym zadaniem. Dziekujemy bibliotece za zaproszenie.

Spotkanie autorskie 22.04

Biblioteka Miejska F3 zaprosiła klasy: IVc, Vb i VIa na spotkanie autorskie z Anna Czerwińską-Rydel, autorką wielu książek dla dzieci. Uczestnikom spotkania zostały przybliżone fakty pracy nad książka o Wandzie Rutkiewicz, jednej najwybitniejszych himalaistek wszech czasów. Pierwszej kobiecie na świecie, która zdobyła szczyt K2 oraz zdobywczyni Mount Everestu – najwyższego szczytu na Ziemi – jako pierwsza Polka i Europejka. Rok 2022 został uznany rokiem Wandy Rutkiewicz.

Spotkanie autorskie 21.04

W dniu 21.04.2022 roku uczniowie klas: Ia, IIa i IIb udali się wraz z opiekunami do Biblioteki Miejskiej F3, aby móc uczestniczyć w przedstawieniu Teatru Maska pt. ,, Kto w bibliotece gości i kradnie mądrości?". Przedstawienie bardzo podobało się widzom, ponieważ humor i uśmiech towarzyszył nam przez cały czas. Zostały przypomniane również zasady, jak należy obchodzić się z książką - skarbnicą wiedzy.

Powrót na początek strony