Obchody Narodowego Święta Niepodległości w świetlicy szkolnej

Zdjęcie 6.jpg

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w świetlicy szkolnej

11 listopada 1918 roku to szczególna data dla każdego Polaka. Dokładnie tego dnia po 123 latach zaborów Polska powróciła na mapę Europy. W bieżącym roku przypada już 104. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uczniowie uczęszczający do świetlicy szkolnej od kilku dni przygotowywali się do uczczenia Narodowego Święta Niepodległości. Dlatego też podczas zajęć tematycznych nie tylko poznali historię Polski, z uwagą odczytali legendę o powstaniu naszego państwa, ale także mieli możliwość zapoznania się z sylwetkami ważnych postaci historycznych. Wspólnie wysłuchaliśmy naszego hymnu narodowego, śpiewaliśmy pieśni patriotyczne i oglądaliśmy filmy edukacyjne związane z dniem 11 listopada, a wszystko po to, aby zwrócić uwagę naszych najmłodszych uczniów na istotę tego święta państwowego.

Uczniowie podczas zajęć plastyczno – technicznych wykonali z różnych materiałów tak ważne dla Polaków symbole narodowe, czyli godło, jako najstarszy symbol, którym jest biały orzeł w złotej koronie na czerwonym polu. Drugim ważnym dla nas symbolem, który również stał się tematem pracy uczniów jest biało – czerwona flaga. Wszystkie prace zostały wykonane z dużą inwencją twórczą, wielkim zaangażowaniem, starannością i dbałością o każdy niemal najdrobniejszy szczegół. Na zakończenie dodajmy, że wspaniale prezentują się  na szkolnym korytarzu.