Zdjęcie 1 (1).jpg

Nasz najlepszy przyjaciel z dzieciństwa, o którym słów kilka

Światowy Dzień Pluszowego Misia obchodzony jest 25 listopada, już od 2002 roku, zatem dokładnie w setną rocznicę powstania maskotki. Tego dnia uczniowie klas 1 – 3 zgromadzeni w szkolnej świetlicy zostali zapoznani z jakże ciekawą historią powstania misia. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali bajki o pluszowym misiu i w wielkim skupieniu obejrzeli prezentację multimedialną poświęconą małym oraz większym niedźwiadkom i to nie tylko tym służącym do przytulania, ale również tym, które to na zimę przygotowują sobie legowisko zwane gawrą i nie da się ukryć, że  nieco groźnie wyglądają. Dzieci wymieniły  misie te najbardziej znane na świecie, ale również i w Polsce. Spośród wspomnianych postaci z bajek pojawił się Miś Uszatek, Paddington, Miś Colargol czy lubiący ,,małe co nieco” Kubuś Puchatek. Uczniowie szczególnie ci najmłodsi chętnie opowiadali o swoich ukochanych misiach, nawet zdradzili, jakie imiona im nadali.

Ogromną radość sprawiły naszym  Świetliczakom zajęcia plastyczne, w których wszyscy i to bez żadnego wyjątku  aktywnie uczestniczyli. I tak na początku wykonali fantastycznego misia, do stworzenia którego wykorzystali jedynie rolkę papieru i kolorową bibułę. Powstały również zabawne kolorowe pieczątki, do zrobienia których posłużył ziemniak. Na zakończenie każde dziecko mogło nie tylko pokolorować obrazki przedstawiające misie, ale także  namalować portret  swojego ulubionego pluszaka.

Wyjątkowa atmosfera oraz radość towarzysząca tworzeniu tych małych i przeuroczych miśków na długo pozostaną w naszej pamięci.