Wizyta najbardziej oczekiwanego gościa w tym roku

370896861_288548236974301_6728143219580038772_n.jpg

„Święty Mikołaju, Święty Mikołaju

dzieci Cię czekają gdzieś Ty, gdzie?”

 

Tak śpiewały dzieci w oddziałach przedszkolnych w oczekiwaniu na spotkanie z wyjątkowym gościem.

Wizyta świętego Mikołaja to jeden z  najbardziej oczekiwanych  przez dzieci dni w roku. Przygotowują się do niego  starannie. Każda grupa wykonała bardzo ciekawe prace plastyczne na których oczywiście króluje Mikołaj, a także piosenkę i wiersz, które  zaprezentowały przed starszym panem z długą brodą. Dzieci uwielbiają te przygotowania i mimo, że zajmują im one wiele czasu, robią to z wielką przyjemnością.

Nadszedł wreszcie długo oczekiwany dzień. Wszystkie dzieci już od samego rana z wielką niecierpliwością spoglądały na drzwi, nasłuchiwały „Mikołajowych” dzwoneczków.

Święty Mikołaj nie zawiódł  dzieci i nie kazał długo na siebie czekać. Już od samego rana zawitał do naszej szkoły, lecz  zanim zaczął odwiedzać dzieci w grupach, obejrzał na wystawie przygotowane przez nich  prace. Chyba był bardzo zadowolony z efektów, bo uśmiech nie schodził mu z twarzy.

Wszystkie dzieci bardzo przeżywały to spotkanie. Mikołaj wręczył każdemu dziecku wspaniały prezent, chętnie wysłuchał piosenek i wierszyków, a także odpowiedział na każde pytanie. 

A prezenty były wspaniałe. Każde dziecko otrzymało klocki lego, imienne bombki oraz czekoladowego mikołaja, który od razu został zjedzony.

Zdjęcia zrobione z Mikołajem, będą wspaniała pamiątką tego spotkania.

Dzieci długo wspominały ten dzień, dzieliły się wrażeniami, ponownie oglądały prezenty, zerkały przez okno z nadzieją, że jeszcze raz zobaczą naszego gościa i pomachają mu na pożegnanie.

Powrót na początek strony