Wspólnie dla naszej Planety!

Nasze zajęcia z okazji Dnia Ziemi miały na celu uczyć dzieci, jak dbać o środowisko naturalne oraz jak być odpowiedzialnymi obywatelami Ziemi.

Rozpoczęliśmy od opowieści o naszej planecie, jej pięknie i różnorodności. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, dlaczego tak ważne jest zachowanie czystego powietrza, wody i gleby dla zdrowia naszej planety i wszystkich jej mieszkańców, włączając w to nas samych.

Następnie przystąpiliśmy do nauki segregacji ziemi, pracy plastycznej w której wykorzystywaliśmy materiał z recyklingu

Teorię zamieniliśmy w czyn, dlatego wybraliśmy się do pobliskiego lasu by zadbać o jego czystość.

Na zakończenie dnia wszyscy wspólnie zobowiązaliśmy się do podejmowania codziennych działań, które będą miały pozytywny wpływ na naszą planetę. Dzieci obiecały, że będą oszczędzać wodę, segregować odpady i chronić przyrodę, a my jako dorośli przyrzekliśmy być dla nich przykładem i wspierać ich w tych wysiłkach.

Dzięki temu Dzień Ziemi w naszym przedszkolu nie tylko był okazją do zabawy i kreatywności, ale przede wszystkim stał się czasem nauki i budowania świadomości ekologicznej, która towarzyszyć będzie naszym małym przyjaciołom przez całe życie.