Dzień wody

434708835_10222615085138090_7870311136863844298_n.jpg

W naszej szkole zawsze staramy się, aby edukacja była nie tylko pouczająca, ale i fascynująca. W tym duchu, z nieukrywaną radością, obchodziliśmy w oddziałach przedszkolnych Dzień Wody - wyjątkowe święto, które rozświetliło oczy naszych przedszkolaków niezliczonymi odcieniami błękitu i zaszczepiło w ich sercach szacunek do tego życiodajnego daru natury.

Dzieci dowiedziały się skąd się bierze woda na ziemi, jak ważne jest codzienne picie wody, w ilu procentach człowiek się z niej składa oraz jak możemy wspólnie dbać o nasze zasoby wodne. Z zaciekawieniem uczestniczyliśmy w wodnych eksperymentach oraz tworzyły prace plastyczne. Nie zabrakło również zabaw matematycznych oraz językowych w których wykorzystaliśmy kropelkowe pomoce.

Obchodzenie Dnia Wody  ma ogromne znaczenie edukacyjne. Uświadamia dzieciom, jak cenne jest to, co wydaje się być oczywiste - dostęp do czystej wody. To również doskonała okazja, by pokazać, że każdy z nas, nawet najmniejszy, może przyczynić się do ochrony wodnych zasobów Ziemi.

Dzień Wody to nie tylko zabawa, ale też nauka i rozwijanie świadomości ekologicznej naszych przedszkolaków. Jesteśmy dumni, że mogliśmy razem uczcić to ważne święto, wpajając w dzieciach miłość i szacunek do natury.