Dzień Poczty

395082876_709968927253750_5717002424890867717_n.jpg

20.10 obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Poczty Polskiej. Poznaliśmy zawód listonosza i jego obowiązki. Teraz już wiemy, że to on dostarcza do domów wszystkie listy i paczki. Dzieci dowiedziały się jak długą drogę musi przebyć list lub paczka, by trafił do naszej skrzynki pocztowej. Po teorii nadszedł czas na praktykę, dlatego w miniony poniedziałek dzieci wybrały się na pocztę. Celem wycieczki było zapoznanie  z wyposażeniem urzędu pocztowego i pracą listonosza. Natomiast celem preorientacji zawodowej było wstępne zapoznanie dzieci z wybranymi zawodami najbliższymi ich otoczeniu, kształtowanie postawy pracy i motywacji do działania, pobudzanie i rozwijanie zainteresowań dzieci oraz stymulowanie ich pro-zawodowych marzeń. Przedszkolaki poznały logo poczty oraz oglądały różnorodne przekazy pocztowe. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym. Przy tej okazji wysłaliśmy do najbliższych listy obrazkowe narysowane przez dzieci.  Po  powrocie do szkoły zorganizowaliśmy własny kącik pocztowy wyposażony w znaczki, stempel, przekazy i skrzynkę pocztową.