403740358_886251152809480_5706016197413851324_n.jpg

Miękki, puchaty i taki z łatką. 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija, bo „czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!” Z okazji Światowego Dnia Pluszowego Misia biblioteka szkolna przygotowała zajęcia w oddziałach przedszkolnych w trakcie , których dzieci zapoznały się z historią pluszowej maskotki oraz wysłuchały ciekawostek o niedźwiedziach: jak żyją, co lubią jeść, jaką mają budowę.... Ponadto na podstawie odczytywanych zagadek, które przygotowały uczennice z klasy 3 b należące do koła bibliotecznego odgadywały, którego misia - bohatera literackiego dotyczy tekst. Spotkanie ubogacił teatrzyk cieni, gdzie p.Agnieszka Kowalczyk i p.Emilia Sołtysiak przedstawiły bajkę pt:,,Złotowłosa i trzy misie. Dzieci z uwagą obejrzały przedstawienie. Na zakończenie każdy otrzymał kolorowankę z wizerunkiem misia. Przedszkolaki mogły skorzystać z foto-butki robiąc pamiątkowe zdjęcia z tego dnia. Dodatkowo biblioteka przygotowała wystawę książek pt:,,Miś w literaturze".