Dzień Kredki

405963404_914102753564042_2476576974435391896_n.jpg

22 listopada w Kalendarzu Świąt Nietypowych przypada Dzień Kredki. Święto to w szczególny sposób wiąże się z dziećmi, ponieważ dzięki kredkom mogą wyrażać swoje przeżycia, uczucia, marzenia. Rysowanie to wspaniała przygoda i ważne doświadczenie dla każdego dziecka. Kolorowe kredki są obowiązkowym rekwizytem w piórniku oraz codziennym narzędziem świetnej zabawy. W Dniu Kredki dzieci poznały różne rodzaje kredek: świecowe, ołówkowe, żelowe, akwarelowe, pastele suche i olejne. Dzieci były szczerze zdumione, że jest aż tyle rodzajów kredek! Chętnie wykonały prace plastyczne, tworzyły własne rysunki układając kredki oraz ćwiczyły swoją sprawność przy tworzeniu kredkowych studni. Zaśpiewały także znaną piosenkę pt.,,Kolorowe kredki w pudełeczku noszę…” Zajęcia zakończyły się wirtualną wizytą w fabryce kredek Bambino.