Dzień Dinozaura

423472286_1796347870841376_1502053874106502818_n.jpg

W naszych oddziałach przedszkolnych mieliśmy niezwykłą okazję przenieść się w czasie i przestrzeni, by spędzić dzień w epoce dinozaurów! Dzień Dinozaura to wyjątkowe święto, które zapadnie w pamięci naszych dzieci na długo. Rozpoczęliśmy ten dzień od serii warsztatów edukacyjnych, podczas których dzieci miały okazję dowiedzieć się wielu fascynujących faktów o dinozaurach. Nauczyły się rozróżniać poszczególne gatunki, dowiedziały się, jak wyglądało życie na Ziemi miliony lat temu i jakie czynniki przyczyniły się do wyginięcia dinozaurów.  Zorganizowaliśmy także kącik archeologiczny, w którym mali "paleontolodzy" mogli spróbować swoich sił w odkrywaniu skamieniałości. Używając pędzelków i specjalnych narzędzi, dzieci odkopywały w piasku ukryte szkielety dinozaurów. To był niesamowity czas pełen emocji i radości z każdego odkrycia!