Pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych

431444405_981821886792128_7123279868075516033_n.jpg
W dniach 4 i 5 marca 2024 r. w szkolnej bibliotece odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klasy 1 a i 1 b na czytelnika biblioteki szkolnej. Z tej okazji uczniowie z klasy 3 a i 3 b wzięli udział w krótkim przedstawieniu pt.: ,,Teatrzyk z zagadkami" i wcielili się w rolę Czerwonego Kapturka, Kota oraz Krasnali, którzy zachęcali do regularnego odwiedzania biblioteki, celem wypożyczenia książek i rozpoznawania różnych postaci z bajek.
W drugiej części spotkania królowa książka przypomniała o zasadach korzystania ze szkolnej biblioteki. Przedstawiła ona swoje prośby odnośnie właściwego obchodzenia się z książką. W trakcie spotkania dzieci odgadywały zagadki czytelnicze, które sprawdzały ich wiedzę dotyczącą znanych postaci bajkowych. Dzieci wspólnie z krasnalami nauczyły się wierszyka pt.: ,, Szanuj książki". Na zakończenie królowa książka pasowała wszystkich uczniów na przyjaciela książki. Mali aktorzy wręczyli pierwszoklasistom pamiątkowe zakładki. Dodatkowym upominkiem była książka pt.: ,,Wnuczka antykwariusza" w ramach kolejnej edycji kampanii ,,Mała książka- wielki człowiek" oraz broszury ,, Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem" należących do ogólnopolskiego projektu.