MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK

mała ksiązka wielki człowiek.png

W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa ruszyła kolejna odsłona trzeciego etapu kampanii czytelniczej dla dzieci rozpoczynających edukację w szkole podstawowej. Ogolnopolski projekt: MAŁA KSIĄŻKA WIELKI CZŁOWIEK został przygotowany z myślą o dzieciach, które stawiają swoje pierwsze kroki w nauce czytania. Za sprawą przygotowanej specjalnie dla nich książki "Pierwsze abecadło" zaprosiliśmy pierwszoklasistów do odbycia niezwykłej podróży jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność z czytania. W książce tej znajdziemy utwory poetyckie i prozatorskie. " PIERWSZE ABECADŁO" zaprasza młodego początkującego i coraz bardziej samodzielnego czytelnika do smakowania dobrej literatury i sztuki. 25 listopada 2021 roku nasi uczniowie z klasy 1a i 1b otrzymali książki, które z pewnością pobudzą ich umysły do myślenia i własnej aktywności twórczej.