368578919_335462909078634_7744700037220668829_n.jpg

Dnia 5 listopada obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu przypominamy bajki, które są nieodzownym elementem każdego dzieciństwa. Wybrana data nie jest przypadkowa - jest to dzień urodzin jednego z największych twórców bajek - Walta Disney'a. Biblioteka szkolna wraz z oddziałami przedszkolnymi włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Postaci z Bajek. 6 listopada uczennice z klasy 3b zorganizowały bajkowe spotkanie, w którym udział wzięli uczniowie klas 0 a i b. Uczennice wcieliły się w takie postacie jak: Kopciuszek, Kłapouchy, Dobra Wróżka, Małpka George, Królik Bugs, Kot w Butach. Przedszkolaki wysłuchały fragmentów znanych bajek, a następnie rozpoznawały z jakiej bajki pochodzi dana postać. W salach na dzieci czekały jeszcze inne zabawy, zadania i zagadki związane z tym tematem.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek jest doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród dzieci. Ten dzień był doskonałą okazją do świetnej zabawy.