Dzień Kubusia Puchatka w naszej szkole

received_293638920370985.jpeg
18 stycznia obchodziliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Święto to przypada w rocznicę urodzin jego twórcy Alana Aleksandra Milne'a.
Tego przeuroczego misia - mieszkańca Stumilowego Lasu - zna każde dziecko, również dzieci z oddziałów przedszkolnych naszej szkoły. Mimo upływu lat jest on jednym z najpopularniejszych misiów.
Zajęcia rozpoczęła krótka prezentacja poświęcona Kubusiowi Puchatkowi, z której zerówkowicze dowiedzieli się, skąd pochodził popularny miś oraz kim byli jego przyjaciele. Każdy z chęcią uczestniczył w zabawie ruchowej polegającej na naśladowaniu leśnych odgłosów.
W drugiej części spotkania dzieci miały za zadanie rozpoznać rekwizyty związane z postacią naszego popularnego misia. Uczennice klas trzecich przygotowały dla małych słuchaczy ciekawe zagadki.
Na zakończenie dzieci otrzymały kolorowanki wiecznie głodnego Kubusia, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygryska oraz Kłapouchego, który nieustannie gubił swój ogon.
Ponadto w naszej bibliotece została przygotowana wystawa książek o Puchatku i jego przyjaciołach. Wszyscy nasi najmłodsi uczniowie przychodzący do biblioteki wypożyczając książkę otrzymywali kolorowankę o niezwykłym misiu.