Zdjęcie 11.jpg

Pierwszoklasiści uczcili  Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, a szkolna biblioteka zorganizowała z tej okazji zajęcia czytelnicze. Tego dnia panie Emilia i Agnieszka udały się z wizytą do najmłodszych uczniów naszej szkoły, aby porozmawiać o historii Dnia Kropki.

Na wstępie pierwszoklasiści dowiedzieli się, że to amerykański pisarz i ilustrator książek dla dzieci Peter H. Reynolds w roku 2003 wydał interesującą książeczkę pod wymownym tytułem The Dot, czyli Kropka. Po czym z ogromnym zainteresowaniem obejrzeli króciutki film, gdzie bohaterką jest mała Vashti, która dzięki wspaniałej nauczycielce i malutkiej kropce uwierzyła w swoje możliwości. Uczniowie chętnie uczestniczyli w rozmowie poświęconej rozwijaniu talentów, poznając przy tym znaczenie słowa talent. Z dokładnością i skrupulatnością wyszukiwali różnorodne kropki znajdujące się w ich otoczeniu. Wysłuchali również  filmu edukacyjnego i zapoznali się z wierszykiem Anny Kaczor Spotkanie kropek, na podstawie których wykonali ,,kropkowe” wyzwania oraz quiz z kropkami w roli głównej.

Uczniowie zainspirowani historią Vashti stworzyli swoje własne przepiękne i niepowtarzalne prace, których motywem przewodnim była oczywiście kropka. Nasi mali artyści namalowali m.in. kolorową biedronkę, uroczego kotka czy wyjątkowego motylka.

Na zakończenie zajęć zadaniem dzieci było odnalezienie ukrytych w klasie kolorowych  kropek, co zapewniło im doskonałą zabawę. I tak w wyśmienitych nastrojach powrócili do swoich szkolnych obowiązków.