Dzień Kota

Zdjęcie 8.jpg

W miniony piątek 16 lutego dzieci z klas młodszych podczas zajęć czytelniczych obchodziły nietypowe święto -  Światowy Dzień Kota, który rokrocznie przypada na 17 lutego i jest z nami już od 2006 roku.

Z tej okazji panie Agnieszka Kowalczyk i Emilia Sołtysiak wybrały się ze szczególną wizytą do uczniów klasy 1a i 2b, aby porozmawiać o tym wyjątkowym dniu. Zajęcia rozpoczął film edukacyjny, w którym znalazła się geneza „kociego” święta i historia kota domowego. Pierwszoklasiści i drugoklasiści poznali najważniejsze informacje o charakterze oraz wyglądzie kotów domowych. Z chęcią rozmawiali o kocich zmysłach, ponieważ w porównaniu do ludzi, koty mają niezwykle wyczulone zmysły wzroku, słuchu, węchu i dotyku. Dużym zainteresowaniem wśród zgromadzonych cieszyły się  przeróżne rasy kotów, a te najpopularniejsze bardzo szybko zdobyły ich uznanie.

Dzieci doskonale poradziły sobie z rozwiązaniem quizu, którego bohaterem był oczywiście nie kto inny, jak nasz domowy pupil – kot. Z chęcią wymieniały popularne przysłowia i tytuły bajek, z kotem w roli głównej. Największą sympatią cieszył się Kot w butach, Filemon i Bonifacy, Garfield, Klakier oraz  Tom i Jerry. Na zakończenie zajęć uczniowie samodzielnie wykonali przeurocze kotki.

Ponadto w  naszej szkolnej bibliotece  została przygotowana  wystawka  najciekawszych książek o kotach, w tym kilka części opisujących najbardziej niesfornego kota na świecie z serii Cukierku, Ty łobuzie!.