Zajęcia sensoryczne

420187041_948813840092933_4060244582432042651_n.jpg
Dzisiaj mieliśmy niezwykłą przyjemność odkrywania tajemnic butelek sensorycznych podczas zajęć Treningu Umiejętności Społecznych, a to wszystko przy udziale bohaterki książki "Kolorowy potwór. Doktor od emocji". Razem z Panią Olgą i Agnieszką stworzyliśmy nasze własne dzieła sztuki w postaci kolorowych butelek!
Każda z nich była nie tylko piękna, ale i wyjątkowa, bo wypełniona przez samych uczniów!
Ale poza kreatywnością, dlaczego w ogóle używamy butelek sensorycznych?
Dzięki butelkom możemy pomóc się zrelaksować i znaleźć spokój, co jest szczególnie przydatne przed snem.
Butelki sensoryczne wspierają rozwój zdolności do skupienia uwagi, co ma bezpośredni wpływ na nasze osiągnięcia szkolne.
Butelki sensoryczne są prawdziwym skarbem dla tych, którzy czasami mają trudności z kontrolą emocji. Mogą również okazać się pomocne podczas krótkotrwałych ataków złości.
Dziś byliśmy nie tylko twórczy, ale też nauczyliśmy się, jak ważne są różnorodne narzędzia do radzenia sobie z emocjami.