Pierwszoklasiści z przedświąteczną wizytą w puławskiej bibliotece

Zdjęcie 2 (1).jpg

Pierwszoklasiści z przedświąteczną wizytą w puławskiej bibliotece

                  

     Dnia 12.12.2022 r. uczniowie klasy 1b razem z panią wychowawczynią Renatą Wojciechowską oraz panią Emilią Sołtysiak w wyśmienitych nastrojach udali się do Filii nr 3 Biblioteki Miejskiej mieszczącej się przy ulicy Eustachiewicza 3. Spacer w iście zimowej aurze dostarczył chyba nam wszystkim wiele radości. Kiedy dotarliśmy na miejsce już od progu powitała nas niezwykle gorąco i serdecznie pani Jola. Wizytę w tym niezwykłym i pełnym książek miejscu rozpoczęła od wprowadzenia  nas w wyjątkowo świąteczny nastrój. Na wstępie przeczytała dzieciom niesamowitą opowieść zatytułowaną ,,Gwiazdkowa wyprawa”, której głównym bohaterem był nie kto inny, jak sam Święty Mikołaj tak uwielbiany przez najmłodszych jak i tych nieco starszych. Pierwszoklasiści z wielką uwagą wsłuchiwali się w czytany im tekst, po czym chętnie mówili, co najbardziej im się podobało i co ich zaciekawiło. Dalsza część spotkania wywołała uśmiech na twarzy każdego małego słuchacza, ponieważ tematem przewodnim  były przygotowania do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. Wspólne rozmowy  dotyczyły tradycji i zwyczajów świątecznych również i tych  panujących w naszych domach. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy chętnie opowiadali, jak u nich spędza się święta, jakie potrawy znajdują się na wigilijnym stole, kiedy ubierają choinkę i oczywiście czy pomagają w pieczeniu pierniczków.

    Na zakończenie dostaliśmy drobne upominki w postaci świątecznych kolorowanek i zakładek do książek. Jeszcze długo będziemy wspominać naszą wizytę w bibliotece, którą śmiało możemy uznać za wyjątkowo udaną.

    

Powrót na początek strony