Pasje uczniów

Mateusz jeżdżacy na hulajnodze.jpg

Witajcie! 

Nazywam się Mateusz Bartosik i jestem uczniem klasy 8 Szkoły Podstawowej nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach. Od kilku już lat systematycznie jeżdżę na hulajnodze i biorę udział w zawodach ,,Whip & Flip”, Ostatnie odbyły się dnia 17 września 2022 roku, w których oczywiście brałem udział. Zająłem wówczas pierwsze miejsce, z czego nie ukrywam jestem bardzo dumny. Ta nagroda to wynik wielogodzinnych ćwiczeń. Pewnie się zastanawiacie, cóż może znaczyć ta tajemnicza nazwa? Śpieszę z odpowiedzią Whip & Flip to pierwsze ogólnopolskie zawody deskorolkowe i hulajnogowe odbywające się w naszym mieście, a dokładnie na terenie puławskiego skateparku przy ulicy Niemcewicza. Ja uprawiam ten sport od przeszło dwóch lat, a na jazdę poświęcam dziennie od 3 do 4 godzin.  

Teraz słów kilka o mojej nie ukrywam pasji. Wyróżniamy hulajnogi ciężkie i lekkie, a one różnią się wielkością, wagą i rzecz jasna ceną. Hulajnogi, które są naprawdę ciężkie nie będą dobre na sam początek, a hulajnoga, która jest zbyt lekka też będzie nieodpowiednia. Zdecydowanie musimy zwrócić uwagę na jej wysokość. Prawidłowa jest wtedy, gdy kierownica dosięga nam do pasa.

Osoby zainteresowane jazdą na tym pojeździe kołowym powinny zapoznać się z poradnikiem, który jest nieoceniony zwłaszcza przy wykonywaniu pierwszych trików, będących początkiem do różnych ewolucji. Uważam, że podstawy są najważniejsze, tak jak w każdym sporcie. Pamiętajcie jeszcze o jednym, że trzeba koniecznie jeździć w kasku oraz ochraniaczach. Jazda bez tzw. zestawu zabezpieczeń może się skończyć bardzo źle i to dla każdego bez wyjątku. Nigdy nie wiadomo, co może się wydarzyć.

Zatem zachęcam Was moi drodzy do spróbowania jazdy wyczynowej na hulajnodze. Można nie tylko poznać interesujące osoby, ale także zwiedzić wiele uroczych miejsc. 

Powrót na początek strony