Opowieści z Narnii

Bez nazwy.png

22 lutego klasa 4a rozpoczęła pracę nad projektem literackim ,,Było raz czworo rodzeństwa" na podstawie lektury ,,Opowieści z Narnii". Działania miały na celu wprowadzenie dzieci do napisania charakterystyki bohatera literackiego. Uczniowie pracowali w czterech grupach, opisując wylosowaną postać z czworga rodzeństwa: Piotra, Zuzannę, Edmunda i Łucję. Każda z prac wykonana została według przygotowanej instrukcji, jednak szata graficzna powstała dzieki pomysłom i kreatywności uczniów. Dzieci zaangażowały się w powstanie plakatów oraz chętnie współpracowały w grupach. Dzięki takim działaniom nie tylko uczyły się , jak opisywać i charakteryzować postać literacką , ale też jak wyszukiwać informacje, podejmować decyzje, iść na kompromis, dyskutować.

Powrót na początek strony