Międzynarodowy Projekt Edukacyjny CZYTAM Z KLASĄ lekturki spod chmurki

IMG_20240327_085645.jpg

Uczniowie klasy 1a zrealizowali II moduł Międzynarodowego Projektu Edukacyjnego CZYTAM Z  KLASĄ lekturki spod chmurki pod hasłem: NA TROPACH DOBROCZYNNOŚCI - „Bądź dobry dla zwierząt”. Pracowaliśmy w oparciu o książkę Hugh Loftinga „Doktor Dolittle i jego zwierzęta”. Pierwszym zadaniem, które wykonaliśmy po przeczytaniu lektury było stworzenie  pizzy lekturkowej, na której przedstawiliśmy przygody bohaterów J Drugim zadaniem, było zorganizowanie Dnia Głośnego Czytania, podczas którego Pani Agnieszka ze szkolnej biblioteki przeczytała nam fragment utworu. Trzecim zadaniem było zaprojektowanie obroży dla zwierzątka, na której  umieściliśmy ilustracje z czytanej lektury. Ostatnim zadaniem, dobroczynnym było zorganizowanie klasowej zbiórki karmy dla bezdomnych zwierząt  oraz zapakowanie i dostarczenie jej do Schroniska w Puławach. Szczególne podziękowania należą się naszym wspaniałym  rodzicom za włączenie się w zorganizowaną akcję charytatywną. Dziękujemy J

Podsumowując powieść „Doktor Dolittle i jego zwierzęta” nie tylko dostarczyła nam emocjonującej przygody literackiej, lecz także otworzyła furtkę do kreatywnego odkrywania świata i z pewnością pozostanie w naszych sercach na długo.  Z niecierpliwością czekamy na następną lekturę i kolejne zadania!

Powrót na początek strony