Lekcja muzealna

287004453_730771421377484_309227391439751113_n.jpg

Korzystając z pięknej, poniedziałkowej pogody klasa II A wraz z wychowawcami P. Anną Sołdek i P. Eweliną Kowalczyk, wybrała się na lekcję muzealną do Muzeum Czartoryskich w Puławach. Dzieci dowiedziały się co można zobaczyć w muzeum, poznały rodzinę Czartoryskich. Podczas zwiedzania różnych sal ekspozycyjnych, uczniowie odkrywali tajemnice kryjące się w salach muzealnych, a także wcielili się w rolę detektywów muzealnych – dzięki szyfrom, zagadkom i wskazówkom, podanym przez prowadzącego, wspólnie odgadli hasło: „Ojczyzno, nie mogłam Ciebie obronić, niechaj cię przynajmniej uwiecznię…”. Na koniec klasa obejrzała film poświęcony księżnej Izabeli Czartoryskiej oraz pierwszemu polskiemu muzeum - Świątyni Sybilli. Było wesoło, ciekawie i kolorowo!