"Kiedy szumiały sekwoje"

424974922_970741971233453_7194211652783281264_n.jpg
16 lutego klasa VIa oraz VIc wraz z swoimi wychowawcami miała okazję uczestniczyć w wystawie paleontologicznej "Kiedy szumiały sekwoje", która odbyła się w Czytelni Centralnej Biblioteki Rolniczej NIKiDW w Puławach.
Ekspozycja skupiła się na prezentacji roślin reprezentujących trzy główne etapy rozwoju roślin na Ziemi: paleozoik, mezozoik i kenozoik. Autorką tej niezwykłej wystawy jest mieszkanka Puław, Hanna Pawłowska, która od lat pasjonuje się paleontologią i poszukiwaniem skamieniałości podczas wypraw do stanowisk paleontologicznych w Polsce i Europie.
Nasi uczniowie mieli okazję zgłębić wiedzę na temat rozwoju roślin na naszej planecie oraz dowiedzieć się wielu fascynujących faktów na temat paleontologii.
Z całego serca chcielibyśmy wyrazić ogromną wdzięczność wobec Pani Hanny Pawłowskiej za niezwykłą pasję oraz zaangażowanie, którymi obdarzyła uczniów podczas godzinnej podróży przez historię paleozoiku, mezozoiku i kenozoiku.
Powrót na początek strony