Festiwal Piosenki Żołnierskiej

Festiwal piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej wykonawca 1

Tradycją naszej szkoły jest to, że każdego roku, w październiku odbywa się Festiwal Piosenki Żołnierskiej i Patriotycznej. Wyrósł on z potrzeby serca, z chęci wyrażenia przez nasz śpiew miłości do ojczystego kraju. Jest też okazją do przybliżenia naszym wychowankom historii Polski zaklętej w słowach pieśni patriotycznych.

 

W tym roku spotkaliśmy się 11 października.  Rozpoczęliśmy nasze spotkanie uroczystym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie kolejne klasy prezentowały przygotowane przez siebie interpretacje pieśni i piosenek wojskowych i patriotycznych. Zgromadzeni na sali gimnastycznej wysłuchali również krótkiego rysu historycznego związanego z powstaniem najważniejszych polskich pieśni patriotycznych. Wszyscy chętnie włączali się we wspólne śpiewanie, również obecni na sali rodzice i dziadkowie naszych wychowanków. Mamy nadzieję, że za rok znowu spotkamy się aby wspólnie poznawać historię Polski zapisaną w polskich pieśniach i piosenkach żołnierskich.

Powrót na początek strony