Ekohistoryczne Powiśle

437397331_1006015894372727_7753343687631009698_n.jpg
W dniu 11. 04. 2024 r. uczniowie klas Ia i Ib, wybrali się na wycieczkę autokarową pt.: „Ekohistoryczne Powiśle”. Na początku odwiedziliśmy piekarnię państwa Zubrzyckich w Kraczewicach, koło Poniatowej. Nie była to jednak zwykła wizyta, a warsztaty piekarnicze. Każdy uczeń wcielił się w rolę piekarza od stroju począwszy. Poznaliśmy historię piekarni, zasady jej funkcjonowania. Następnie wszyscy uczyliśmy się wyrabiać ciasto, a potem formować różne bułeczki: chałki, ptaszki, zajączki jak również różne wytwory wyobraźni. Po ciężkiej pracy na wszystkich czekał słodki poczęstunek.
Dzieciom bardzo podobała się taka żywa lekcja historii. Prężnie pracowały, a przy tym świetnie się bawiły. Gdy nasze bułeczki wypiekały się, dzieci zostały oprowadzone po całej piekarni, gdzie mogły obejrzeć wszystkie maszyny, które pomagają w pracy piekarzom. Na koniec wszyscy podziwiali swoje przepyszne prace, a w nagrodę otrzymali medale. Każdy powinien uczestniczyć w takich warsztatach, by docenić trud pracy piekarzy.
Następnie przejechaliśmy do Kazimierza Dolnego, gdzie odbyliśmy spacer edukacyjny oraz poznaliśmy opowieści o Psie Kwadracie i Kogucie, następnie uczestniczyliśmy w Queście. Naszym zadaniem było odnalezienie 5 miejsc w Kazimierzu (mieliśmy do pomocy mapki i wydrukowane zdjęcia obiektów). Po dotarciu do celu - Studnia w Rynku, mieliśmy czas wolny na zakup pamiątek.
Zadowoleni i przyjemnie zmęczeni bezpiecznie wróciliśmy do domów. Pozostały wspomnienia i chęć udziału w kolejnych wyprawach. Nic tak nie uczy jak podróże małe i duże, a jest co zwiedzać w naszym pięknym regionie.
Powrót na początek strony