Październik w świetlicy

IMG_20211104_125152_1.jpg
Październik w świetlicy
Za nami już drugi miesiąc nauki przez zabawę. Rozmawialiśmy w tym czasie o naszych pupilach i właściwej opiece nad nimi. Świętowaliśmy Dzień Kundelka (25.10.2021 r.). W październiku, jak co roku, obchodziliśmy również Dzień Edukacji Narodowej, czyli święto całej szkoły. Poznaliśmy przy tej okazji postać Janusza Korczaka, pedagoga i lekarza, przyjaciela wszystkich dzieci. Uczniowie opowiadali także o swoich pasjach i zainteresowaniach. 24 października, z okazji Światowego Dnia Origami, podsumowaliśmy nasze cotygodniowe zajęcia i utrwaliliśmy zdobyte dotychczas umiejętności ozdobnego składania papieru. Pożegnaliśmy polską, złotą jesień podczas "sensorycznych" spacerów po lesie, dzięki którym dzieci dowiedziały się, co oznaczają niebieskie znaki na drzewach.