Marzec w świetlicy

1652435463535.jpeg

Marzec upłynął nam w znakomitej atmosferze. Pełni energii, chęci do nauki i zabawy czekaliśmy z niecierpliwością na pierwsze oznaki wiosny. Przyroda zaczęła budzić się do życia z zimowego snu, a my chcieliśmy wpuścić jej jak najwięcej do naszej szkoły. Omawialiśmy najważniejsze symptomy nowej pory roku, tworzyliśmy papierowe przebiśniegi i bociany (na zajęciach z origami płaskiego) oraz zajączki, słuchaliśmy śpiewu ptaków. Powitaliśmy nowych uczniów z Ukrainy. Z tej okazji nauczyliśmy się kilku zwrotów w ich języku i przypomnieliśmy sobie mapę polityczną Europy. W ramach cyklu "Upcyclingowa plastyka" konstruowaliśmy zamki z tekturowych rolek. Poza tym trenowaliśmy sovoir-vivre i świętowaliśmy Dzień Kobiet.