Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej

huge (1).png

W marcu uczniowie klas pierwszych zostali pasowani na czytelnika biblioteki szkolnej. Ze względu na obostrzenia związane z pandemią uroczystość w tym roku przebiegała w dwóch terminach (7 marca w klasie I b i 8 marca w klasie I a).

Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z zasobów biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie musieli wykazać się znajomością bajek i bajkowych postaci. W zaczarowany świat bajek uczniów wprowadziły dziewczęta z Koła bibliotecznego ,które wcieliły się w rolę Królowej -Książki i bibliotekarki .Uczniowie poradzili sobie doskonale z rozwiązywaniem zagadek i łamigłówek ,następnie każda z klas wysłuchała ,, prośby książki”. Po wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że zawsze będą szanować książki i zostali pasowani na czytelników naszej bibliotek. Pasowania dokonała Królowa Książka. Potem uczniowie obejrzeli film pt. ,,Warto czytać”, otrzymali zakładki do książek. Uroczystość przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze. Na koniec każdy pierwszak wypożyczył wybraną przez siebie książkę.