Profilaktyka chorób zakaźnych

choroby zakaźne.png

TYDZIEŃ DLA PROFILAKTYKI CHORÓB ZAKAŹNYCH”

 

W dniach od 12 do16 września 2022r. we współpracy z Kuratorium Oświaty, z udziałem dyrekcji szkoły, Szkolnego Koła Polskiego Czerwonego Krzyża, Samorządu Uczniowskiego, wychowawców oraz całej społeczności szkolnej zostanie w naszej szkole przeprowadzona akcja informacyjno-edukacyjna „Tydzień dla profilaktyki chorób zakaźnych”.

Celem akcji jest propagowanie profilaktyki zdrowotnej i kształtowanie zachowania prozdrowotnego wśród dzieci i młodzieży.

W ramach podjętych działań będziecie mogli wziąć udział w ciekawych lekcjach wychowawczych, poszerzyć wiedzę dotyczącą dbania o własne zdrowie na spotkaniu z panią pielęgniarką.

Klasy 8. wezmą udział w spotkaniu z panem Karolem Okrasą, korzystając z naszej nowej pracowni gastronomicznej przygotujecie zdrowy posiłek, kanapki, sałatki lub soki owocowe.

Zachęcamy Was również do wzięcia udziału w „Owocowym dniu”-16.09.2022r. W tym dniu należy przynieść do szkoły owoc lub warzywo, które co dzień powinno być składnikiem drugiego śniadania.

Zachęcamy wszystkich do współpracy, zaglądania na naszą stronę internetową. Pamiętajcie, że zdrowie jest dobrem najwyższym.

SZKOLNE KOŁO PCK

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Powrót na początek strony