Profilaktyka chorób zakaźnych w Naszych klasach

warzywa.jpg

Podczas "Tygodnia dla profilaktyki chorób zakaźnych"  uczniowie klas: 3A, 3B, 5C i 6C podjęli wyzwanie pod hasłem "Pyszne, zdrowe i kolorowe kanapki i sałatki owocowe". Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonali doskonale. Kanapki, sałatki i szaszłyki nie tylko były smaczne i zdrowe, ale również pięknie ozdobione. Dzieci podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę i porządek podczas sporządzania posiłków. Uczniowie dowiedzieli się także jak codzienna dieta oraz witaminy zawarte w owocach i warzywach wpływają na samopoczucie i jakość funkcjonowania naszego organizmu, jak również na zdrowie. Uczniowie klasy 6C wysłuchali również ciekawego wykładu i prezentacji pani Agnieszki Jasik na temat profilaktyki chorób zakaźnych.

Uczniowie klas 3A i 5C swoje pyszne potrawy przygotowali w pracowni kulinarnej, która powstała w ramach programu Laboratoria Przyszłości, a tam się dopiero działo! Dzieciaki przygotowały samodzielnie takie smakołyki jak: lemoniadę, sałatkę grecką, cezar i owocową! Wszystko z zachowaniem bezpieczeństwa i higieny pracy :)Na końcu uczniowie zadbali o czystość pracowni - sprzątając i myjąc naczynia.
To był niezwykle wartościowy czas - nauka przez zabawę, a także integracja zespołu klasowego... a to wszystko z pełnym brzuchem pyszności!
Powrót na początek strony