Nasi uczniowie uczestnikami puławskiego Narodowego Czytania 2022

Zdjęcie 1 (1).jpg

Dnia 24.09.2022 roku (sobota) o godz. 11.00 mieszkańcy Puław zebrali się w Klubie Muzycznym „Smok” znajdującym się w Puławskim Ośrodku Kultury ,,Dom Chemika” na corocznej  ogólnopolskiej akcji społecznej -  Narodowe Czytanie 2022. Na tak  ważnym kulturalnym wydarzeniu  rzecz jasna nie mogło zabraknąć uczniów naszej szkoły, wśród  których znaleźli się reprezentanci klas     ósmych Grzegorz Nowak, Amelia Sochacka, Zuzanna Taracha oraz Natalia Sułek.

O podniosłości wydarzenia świadczył fakt, że wszystkich zebranych gości przywitał sam Prezydent Miasta Puławy Paweł Maj.

Tegoroczną lekturą 11. już edycji wspólnego czytania zainicjowanego przez  Parę Prezydencką RP są Ballady i romanse Adama Mickiewicza. Wybór   lektury jest nieprzypadkowy, ponieważ  w bieżącym roku przypada 200. rocznica publikacji zacnego dzieła naszego wieszcza narodowego.

Do elitarnego grona utworów epoki romantyzmu odczytanych podczas naszego spotkania należą: Świteź, Romantyczność, Świtezianka, Do przyjaciół, To lubię, Rękawiczka, Pierwiosnek, Pani Twardowska oraz Powrót taty. Ostatni utwór został odczytany z wielkim zaangażowaniem przez delegację naszej szkoły. Piękną oprawę muzyczną dla czytanej  poezji  stanowiły utwory muzyczne wykonane przez  pana Ziemnickiego.

Pamiątką, która będzie nam przypominała o tym szczególnym dniu, są biało – czerwone kotyliony, które otrzymał każdy przybyły gość.

Takie akcje społeczne są doskonałą okazją, aby społeczeństwo doceniło wartość czytania oraz zapoznało się ze sztandarowymi dziełami literatury polskiej.