Z wizytą u przedszkolaków

InShot_20211005_221623940.jpg

Z wizytą u przedszkolaków

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania jest wspaniałą okazją do promowania czytelnictwa wśród najmłodszych. Święto zostało ustanowione z inicjatywy Polskiej Izby Książki w 2001 roku, a jego patronką wybrano Janinę Porazińską. 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki, która swoją twórczość poświęciła głównie literaturze dziecięcej. Po dzień dzisiejszy nazywana jest jedną z czterech ,,dam literatury dla dzieci” obok Ewy Szelburg – Zarembiny, Marii Kownackiej i Hanny Januszewskiej.

W związku z obchodzonym  świętem delegacja uczniów z klasy VII d wybrała się wraz z panią Emilią Sołtysiak do Miejskiego Przedszkola nr 10. Dzieciom odczytany został  utwór oczywiście autorstwa Janiny Porazińskiej Szewczyk Dratewka. Przedszkolaki z wielką uwagą i zainteresowaniem wysłuchały czytanego im tekstu. Chętnie udzielały odpowiedzi na zadawane im pytania. Na zakończenie dzieci z grupy 5-latków i 6-latków otrzymały drobny upominek w postaci ręcznie robionych zakładek do książek, wykonanych przez uczniów klas 1 – 3 w trakcie zajęć na świetlicy szkolnej.

Czytanie książek zapewnia mnóstwo korzyści. Książka to niewątpliwie jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci. Książki rozwijają wyobraźnię, wzbogacają nasze słownictwo oraz potrafią zainspirować. Poprawiają również umiejętności komunikacyjne, pamięć oraz koncentrację. Lektura pomaga zapamiętać zasady pisowni. Jednym słowem książka to ogromna skarbnica wiedzy.