Dni Patrona Szkoły

DSC00932.JPG

DNI PATRONA 2023/2024

Dziś (14 listopada) w naszej szkole odbyło się niezwykłe spotkanie. Świętowaliśmy Dni Patrona.

Nasze zaproszenie na uroczystość przyjęli niezwykli Goście: Prezydent Miasta Puławy Pan Paweł Maj, Radni Miasta Puławy Pani Anna Kędziora i Pan Ignacy Czeżyk, Kierownik Wydziału Edukacji i Sportu Pani Agnieszka Zamojska, Inspektor Pani Anna Majewska, ks. Krzysztof Krakowiak Proboszcz Parafii pw. Miłosierdzia Bożego oraz uczniowie z odległych stron Polski wraz z opiekunami: ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Zdobywców Przestworzy

w Częstochowie, Szkoły Podstawowej im. Onufrego Kopczyńskiego w Czerniejewie,

Szkoły Podstawowej nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach. Byli z nami Rodzice i Opiekunowie naszych uczniów. Towarzyszyli nam także przedstawiciele mediów: lokalna telewizja oraz „Wspólnota Puławska”.

Co roku nowa myśl przewodnia Dni Patrona wskazuje nam drogi do rozumienia patriotyzmu. W tym roku była to myśl : „Kiedyś ludzie będą mieli skrzydła”, która towarzyszyła uczniom biorącym udział w różnorodnych działaniach oraz konkursach. Do jednego z nich zostali zaproszeni uczniowie z całej Polski. Jest to VII Edycja „Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Na stalowych skrzydłach” pod patronatem Prezydenta Miasta Puławy oraz szkolne konkursy adresowane dla naszej społeczności. A były to: ”Mały Mistrz Ortografii” adresowany do uczniów klas trzecich oraz „Mistrz Ortografii” skierowany do uczniów klas 4-8. W klasach trzecich uczniowie brali także udział w „Konkursie pięknego czytania legend i podań polskich” . Natomiast wszyscy uczniowie mogli wziąć udział w szkolnym konkursie plastycznym. Dzieci z grup 0A i 0B przygotowały przedstawienia wpisujące się w tematykę Święta Niepodległości 11 Listopada, które stawiało za główny cel przedstawienie historii oraz poznawanie polskiej kultury. Podczas apelu podsumowano działania uświetniające Dni Patrona. W tym roku odbyła się kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Na stalowych skrzydłach”. Honorowy patronat objął Prezydent Miasta Puławy. Temat konkursu okazał się niezwykle inspirujący, bo napłynęło kilkadziesiąt wierszy z całej Polski: z Chełma, Częstochowy, Lublina, a nawet ze Stanów Zjednoczonych z Chicago. Nadesłane wiersze wyróżniają się kunsztem pisarskim. Młodzi poeci okazali się niezwykle utalentowani. Specjalne podziękowania ślemy -Aleksandrze Jagodzie Krzemień , uczennicy kl.5 Szkoły Polskiej im.7(siódmej) Eskadry Kościuszkowskiej przy Konsulacie Generalnym Rzeczpospolitej Polskiej w Chicago, która nadesłała piękny wiersz.

 

Prezentujemy listę Laureatów i finalistów Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego „Na stalowych skrzydłach”.

 

Kategoria: klasy 4-6

Miejsce I - Zuzanna Żylak

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Zdobywców Przestworzy

w Częstochowie

 

Miejsce II - Joanna Pytlak

Szkoła Podstawowa nr 11 im. Henryka Sienkiewicza w Puławach

 

Miejsce III - Lena Misiarz

Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Nowej Woli

 

Wyróżnienie - Lena Chmielewska, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach

Wyróżnienie - Oliwia Lorenc, Szkoła Podstawowa nr 6 im. Polskich Lotników w Puławach

Wyróżnienie - Julia Kocot

Szkoła Podstawowa nr 36 w Bytomiu

 

Kategoria : klasy 7-8

Miejsce I - Filip Marszałkowski

 Szkoła Podstawowa im. Onufrego Kopczyńskiego w Czerniejewie

 

Miejsce II - Maja Raszka

Zespół Szkolno - Przedszkolny nr 3 w Wałbrzychu

 

Miejsce III - Ignacy Urbański

 Szkoła Podstawowa nr 7 im. Orląt Lwowskich w Łodzi

 

Wyróżnienie - Paulina Janas

Niepubliczna Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa HILARIS w Błoniu

 

Wyróżnienie - Wojciech Motyl

Publiczna Szkoła Podstawowa Specjalna nr 52 w Szczecinie

 

Wyróżnienie - Wiktor Okłocki

Szkoła Podstawowa nr 5 w Chełmie.

 

Dziś w naszej szkole gościli uczniowie z odległych stron Polski.

 

Zmagania ortograficzne są zawsze ogromnym wyzwaniem. W tym roku w „Dyktandzie Patriotycznym” uczniowie rywalizowali w dwóch kategoriach: klasy 3 oraz klasy 4-8

 

Zaszczytny tytuł „Małego Mistrza Ortografii” otrzymali:

Laureaci:

Zuzanna Wierzbicka 3a

Hao Alex 3b

 

Wyróżnienia

Ksawery Pękala 3b

Maja Stachyra 3b

Kamil Maciaszek 3a

Kornelia Sygnowska 3a

 

Wyników „Szkolnego Konkursu pięknego czytania polskich legend i podań” przedstawiają się następująco:

 

Laureaci:

Kornelia Sygnowska 3a

Maja Stachyra 3b

Ksawery Pękala 3b

 

Wyróżnienia

Magdalena Skorek 3a

Zuzanna Wierzbicka 3a

Marcel Malinowski 3b

 

Po raz kolejny uczniowie walczyli o tytuł „Mistrza Ortografii”. Zaszczytny tytuł „Mistrza ortografii” otrzymują:

uczniowie kl.4a

Alicja Dylda

Namir Lasota

Antonina Peterwas

Amelia Walaszek

 

uczniowie kl.4b

Jan Lewandowski

Mikołaj Dzięglewski

Oliwia Jońska

Amelia Chrobak

Ryszard Kuta

 

uczennice kl.5b

Oliwia Lorenc kl.5b

Gabriela Kałdunek

 

oraz uczennica kl.7b

Hanna Pachuca

 

Wyróżnienia otrzymują:

Rafał Klupa kl.4a

Szymon Walecz- Majewski- kl.4a

Laura Wilczewska – kl.4a

Zofia Dobosz – kl.5a

Natalia Inger kl.7b

Iga Kowalska kl.7b

Michalina Pawulska kl.7b

Iga Posim kl.5b

Nadia Janiszek kl.5b

Piotr Wdowiak kl.5b

Jakub Rodzik kl.8a

i Kamila Dziuba kl 8a

 

Co roku przeprowadzany jest także konkurs plastyczny. Piękne prace, które możemy podziwiać na szkolnych korytarzach są dziełami laureatów:

 

Mistrzami pędzla zostali:

Klasy I

I miejsca

Lila Fuks IB

Szymon Jóźwicki IA

 

Klasy II i III

I miejsca

Stanisław Szmyrgałło III A

Szymon Deska IIB

Kuba Cepa IIB

Karina Walaszek IIA

 

II miejsca

Michał Dobosz IIIA

Zuzia Glegoła IIIA

Patrycja Zarzecka IIB

 

Wyróżnienia

Dorian Wójcik IIA

Piotr Gąsior IIB

Gabriela Łata IIB

 

Kwalifikacja do wystawy:

Ewa Mielczarska IIIA

Magda Skorek IIIA

Igor Wandzik III A

 

Klasy IV- VIII

I miejsca

Zuzanna Grabska VIB

Agata Chlipalska IVA

Mikolaj Fijoł VC

Mielczarski Maciej VIIB

 

Wyróżnienia

Amelia Walaszek IVA

Mateusz Kołodyński VIC

Jan Lewandowski IVB

Iga Kowalska VIIB

 

Nasza społeczność szkolna ma dobre serca. W naszej szkole Rada Rodziców włączyła uczniów do międzyszkolnego konkursu dla schroniska dla zwierząt . Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Paula Samołyk oraz Pani Małgorzata Oraniec wręczyły przedstawicieli klas, które zdobyły nagrody w akcji „Zbiórka karmy dla zwierząt”:

 

I miejsce kl.7c

II miejsce kl.4a

III miejsce kl.2b

Wyróżnienie kl.6b

 

Dni Patrona rozpoczęły się piękną uroczystością 10 listopada. Dziś był to Koncert Patriotyczny, otwarciem nowej szatni. Przed nami Ślubowanie Uczniów klas pierwszych. Dzieci z oddziałów „0”a i b przegotowały apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Nagrodzonym uczniom składamy jeszcze raz ogromne gratulacje. Nauczycielom, rodzicom i opiekunom dziękujemy za wskazówki i pomoc. Szacownym mecenasom za obecność, wsparcie i nagrody. Wszystkim Gościom . mediom bardzo dziękujemy za przybycie.

 

Realcja - https://www.youtube.com/watch?v=gFaVKmeAeqw

Organizatorzy

Powrót na początek strony